A

Mielenterveys- ja päihdepalvelujen yhteystiedot

Käyntiosoite:

JUST, Järvenpään uusi sosiaali- ja terveyskeskus, II krs,
Lääkärinkuja 1, 04400 Järvenpää 

Palvelut:

I krs huone 104 Psykiatrisen sh.n Akuuttivastaanotto ma-pe klo 8-10
I krs huone 102 Psykiatrisen sh.n Matalankynnyksen vastaanotto klo 12-15
II krs: vastaanotot vain ajanvarauksella
II krs: sovitut mielenterveyskuntoutujien lääkenoudot II krs sovitusti

Palvelujen päällikkö:

Ainomaija Heiska-Johansson
040-315 2327
ainomaija.heiska-johansson@keusote.fi

Tiimivastaavat:

Helena Apponen
040 315 3828
helena.apponen@keusote.fi

Johanna Alander
040 315 2665
johanna.alander@keusote.fi

Mielenterveys- ja päihdepalvelujen henkilökunta pyrkii vastaamaan soittoosi, jollei ole pitämässä vastaanottoa tai muissa toimintamme palveluissa. Jos haluat jättää takaisinsoittopyynön tai muun yhteydenoton työntekijän puhelinvastaajaan, jätäthän selkeästi: nimesi, numerosi ja päiväyksen jolloin yhteydenotto pyyntö on jätetty. Soittopyynnön tai yhteydenoton voi jättää myös tekstiviestinä.

Järvenpääläisenä voit myös varata netistä puolentunnin ensi ajan hoitotyöntekijöille. Ajat löytyvät Järvenpään kaupungin nettisivuilta, seuraten e-palveluja ja kirjautumalla sisään omilla pankkitunnuksilla tai mobiilivarmenteella (saa puhelinoperaattorilta).

Ajanvaraus aikojen peruutukset oman hoitajan puhelimeen soittaen tai viestinä. Voit myös soittaa MiPän neuvontaan.

Muu henkilökunta:

 

Jaakop Jaatti
040 315 3825
jaakop.jaatti@keusote.fi

Eija Linna-alho
040 315 3225
eija.linna-alho@keusote.fi

Sanna Nevala
040 315 2565
sanna.nevala@keusote.fi

Matleena Tarvainen
040 315 2345
matleena.tarvainen@keusote.fi

Terhi-Maija Isakov
040 315 2104
terhi-maija.isakov@keusote.fi

Maria Musakka
040 315 2069
maria.musakka@keusote.fi

Nina Surola
040 315 3315
mailto:nina.surola@keusote.fi

Irina Haapaniemi
040 315 3820
irina.haapaniemi@keusote.fi

Satu Hiltunen
040 315 1800
satu.hiltunen@keusote.fi

Pilvi Peltola
040 315 2602
pilvi.peltola@keusote.fi

 

 

Neuvonta:

Neuvonta puhelin 040 315 2646 ma-pe 8-10.

Ellei puheluusi pystytä juuri silloin vastaamaan, ja haluat takaisin soiton niin jätä selkeästi viesti ja yhteydenottotietosi puhelin numerosi josta sinut tavoittaa, jotta voimme ottaa sinuun yhteyttä. Puheluihin pyritään soittamaan viimeistään seuraavana päivänä, voit laittaa myös tekstiviestin

Mielenterveys- ja päihdepalveluiden fax: (09) 2719 2583